Українське місто зі славетною назвою Хмельницький навряд чи можна назвати сучасним економічним та культурним центром, як про це пише Вікіпедія. Все, що ми про ми про нього знали раніше, - це Хмельницький ринок та Прикордонна академія. Тож якщо ви хочете відвідати його як турист, відразу попереджаємо: там робити нічого. Інша справа, коли у вас знайдуться хмельницькі друзі, які в 11 год ранку зустрічатимуть на пероні з пляшкою совєтського шампанського!
Екскурсію містом розпочали зі стадіону "Поділля", в народі - "Падолька". Вхід на матчі - 2 грн. Але хмельницький народ краще буде дивитися гру з балконів, стін та дахів, аніж платити :)
Далі нас потягнули в Хмельницьке музичне училище імені Владислава Заремби - alma mater наших друзів-музикантів. Потрапили якраз на закінчення зимової сесії, тому ми стали свідками вештання коридорами п'яних студентів. Крім того, це було чудовою нагодою згадати Ірі своє фортепіанне минуле, а Марта встигла освоїти контрабас (прим. - струнно-смичковий музичний інструмент, який має риси як скрипкового сімейства, так і сімейства віол. Загальна висота інструмента приблизно 2 м).
Щиро радимо відвідати Хмельницький музей-студію фотомистецтва — музей старовинної фототехніки. Якщо вірити джерелам, то схожих музеїв є лише два: у Москві та Дрездені. Тут дійсно зібрана хороша колекція, в якій понад 500 експонатів. Вхідний квиток коштує 5 грн., але якщо ви закосите під студентів, то зможете потрапити сюди всього за 2 грн! (ціни продовжують дивувати)
Наступним пунктом призначення стала затишна кав'ярня "Легенда" при міському Будинку культури. Тут пропонують найкращу натуральну каву, чай, молочні коктейлі. Але ми, звичайно, прийшли не за цим: в "Легенді" підпільно куштували домашню бехеровку (50 грн. за 0,5 л).
Будучи в Хмельницькому, не могли не завітати до магазину музичних інструментів нашого друга Сергія - гітариста гуртів "Безодня" та "Мотор'ролла", де спробували свої сили на всьому, що тільки може видавати звуки.
Центральна вулиця Хмельницького - "Стометровка" - запам'яталася яскравою ілюмінацією, вуличними музикантами-трубадурами та мєсними пацанчіками, які ходили шеренгою по 15 чол., перегороджуючи всю вулицю. А ще нам показали безглуздий пам'ятник-фонтан барону Мюнхгаузену в безглуздому місці.
Після всіх поневірянь хмельницькими місцями ми попрямували до монотеатру "Кут". Але не дивитися спектакль одного актора, а куштувати відомі "кутики" - найсмачніші сендвічі в усьому місті! "ТриКУТники" всього за 10 грн., а "Люк" з яйцем - за 12 грн. Величезне горнятко запашного чаю - 5 грн. В цьому закладі збирається вся творча тусовка міста.
Крім кутиків, хмельницькі хлопці люблять добре випити і смачно закусити по-козацьки: оселедець, сальце, карасики. Тому ми продовжили в новому пабі "Уругвайський льотчик". Це доволі великий заклад з багатьма залами різних стилів.
А на закуску залишили клуб "Матадор". Раніше це було культове місце, де відіграло багато відомих гуртів (ми вже були тут раніше на "Димній суміші" в 2010-му). Однак сьогдні це, за словами хмельницьких друзів, місцева "конюшня, тошниловка, обригаловка". За 10 грн. ми порозважалися під музичку, яку крутив всіма улюблений Ігор Прощук, а також поспостерігали за мєсними - пасанчіком в спортивних штанях та червоному в'язаному светрі, "шикарною" дамою в шубі та сонцезахисних окулярах (яка, до речі, виявилася першою леді-Schranz України, DJ Анна Вєтєр) та п'яним буянням Сашка Дредастого, гітариста гурту Magic Dolls.
І насамкінець хочеться подякувати всім хмельницьким, хто провів цю добу разом з нами: Тромбону за гостинність, Білику за сальце, Юрчику за те, що виграв "Червону руту 2011", Палі за довге волосся, Прощуку за екскурсію, Дредастому та Чуваку-Чуваку за п'яний дебош, Костюку за любов до RHCP, Баску за транспорт, Швецю за те, що він є.
саме головне це коня Богдана ви не бачили!
ОтветитьУдалитьТак, Хмельницький не з тих міст, де легко цікавинки шукати :-))
ОтветитьУдалить