-Девушка, Вы из Киева?
Як розвинулася торгівля, то сюди приїхало багато євреїв. Так що протягом ХІХ століття Вижниця стає майже суцільно єврейським містечком. Саме тут сформувався один з напрямків хасидизму – Вижницький. Цікаво, коли наші подруги були в Америці і спілувалися там із євреями, то ті про Україну навіть не чули. А от на слово «Вижниця» жваво відреагували!
-Да, конечно!
-А, что делаете на выходных?
-ДОДОМУ ЇДУ!
А ще тут кінцевий залізничний пункт: «Поїзд далі не їде. Звільніть, будь ласка, вагони». Тому туристи часто саме з Вижниці починають свої походи.
Хоча місто невелике, але про нього можна багато цікавого розказати.
Вижницькі ярмарки були найкращими на Буковині, а по Черемошу гуцули справляли дараби (плоти із колод) до Чернівців.
Пам'ятник Лук'яну Кобилиці на центральній площі. Тут він у 1848 році закликав селян Буковини до повстання. |
Будинок дитячої та юнацької творчості, в якому колись було найпопулярніше у Вижниці кабаре |
У Вижницю приїздили українські інтелігенти Іван Франко, Леся Українка, Ольга Кобилянська… |
А ще тут народився співак Назарій Яремчук. Знаєте пісні «Червона рута», «Водограй», «Я піду в далекі гори»? Всі ці хіти з'явилися в нашому місті. Цитую композитора Левка Дутківського: «В Англії, у м. Ліверпуль народився “Бітлз”, а в нас на Україні, в прикарпатському містечку Вижниця народився свій “Бітлз” – популярна “Смерічка”.
І це ще не все, чому ми так любимо своє рідне місто...
ВАу..как там красиво)
ОтветитьУдалитьА еще можете посмотреть фильм про экспедицию детей межнационального лагеря "Истоки толерантности" по еврейским местам Вижницы на аккаунте Tolerccamp в ютюбе: http://www.youtube.com/watch?v=Yc5_3TCyzCA&feature=share&list=UUHuKQtxBgt72J3Zu-cqaMPg
ОтветитьУдалитьgarno!!!bilwe opusyite vawe miste4ko!!
ОтветитьУдалить